XXVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

WICECZEMPIONY, CZEMPIONY I SUPERCZEMPIONY WYBRANE

 

Wszystkim hodowcom serdecznie gratulujemy zdobytych tytułów i życzymy dalszych sukcesów w pracy hodowlanej. Cieszymy się, że tak dużym zainteresowaniem cieszyło się podczas Wystawy Nasze stoisko. Dziękujemy właścicielowi Zakładów Mięsnych Łuniewscy za smaczne posiłki i napoje, a wszystkim hodowcom za wspaniałą atmosferę panującą przez cały czas trwania wystawy i podczas przygotowań.

W ostatni weekend czerwca na tereny wystawowe Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie tradycyjnie zjechały najpiękniejsze okazy bydła mlecznego. Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka Region Oceny Wschód wspólnie z Podlaskim Związkiem Hodowców Bydła i Producentów Mleka zadbała, aby wiaty zapełniły się jałówkami i krowami mlecznymi. W sobotniej wycenie wzięło udział 140 sztuk bydła mlecznego, z czego 72 to krowy mleczne, a 68 jałowice.

Komisji Oceny Bydła Mlecznego na XXVIII Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie przewodniczył Roman Januszewski, a na ringu asystował mu Tomasza Kostro.